• USD 36.6
  • EUR 35.3
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Регіони РФ оголошують "самомобілізацію" у нові батальйони для війни в Україні, – ISW

Регіональні адміністрації в РФ відгукнулись на заклик диктатора Чечні Рамзана Кадирова і оголошують до "самомобілізації" громадян до батальйонів для війни в Україні

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Інституту вивчення війни (ISW), передає "ДС".

За висновками інституту, російські адміністративні чиновники об’єднуються навколо заклику лідера Чечні Рамзана Кадирова до "самомобілізації" на місцевому рівні, щоб надати додаткові сили російським військовим.

16 вересня мерія Владивостока підтвердила, що міська адміністрація розсилає листи чоловікам віком від 25 до 63 років, які мають досвід військової служби та служби в запасі, а також тим, хто перебуває на військовому обліку в місцевому військовому комісаріаті у Владивостоці, із запрошенням приєднатися до БАРС (Бойовий армійський резерв країни) або так званих добровольчих підрозділів "Тигр" (морська піхота).

Мерія підкреслила, що "кожен одержувач приймає власне рішення". Російські вербувальники, ймовірно, мають на меті збити одержувачів з пантелику, щоб вони подумали, що були формально та юридично призвані; насправді ж листи є лише запрошенням обговорити волонтерство.

Заява Владивостока вказує на те, що російське муніципальне керівництво може відчувати тиск з боку федеральної влади щодо створення певної кількості "добровольчих батальйонів".

Інші місцеві лідери оголосили про нові батальйони на підтримку заклику Кадирова. У Кіровській області оголосили, що Кіров сформував свій другий добровольчий батальйон під назвою "Широнін", а обласний добровольчий батальйон "Вятка" вже воює в Україні.

В окупованому Криму активізують роботу з набору добровольців, а до фінансування добровольчих батальйонів необхідною сучасною технікою начебто долучилися невідомі великі банківські установи.

Губернатори Магаданської та Кемеровської областей заявили про фінансову підтримку заклику Кадирова. Глави Воронезької, Чуваської та Башкирської областей також заявили про підтримку самомобілізації і про те, що близько 1000 добровольців з кожної з їхніх областей вже задіяні до війни в Україні.

Сам Кадиров 16 вересня оголосив, що його чеченські батальйони "Ахмат", "Восток" і "Запад" перекинуті в райони Донбасу.

Кадиров також оголосив, що створив ще один загін "Ахмат-1" із 2000 осіб, озброєних до зубів, і стверджував, що це не останній загін, який він і Чеченська Республіка сформували.

Він стверджував, що його новий підрозділ буде вести вогонь по українському та західному персоналу (про яке Кадиров зазвичай безпідставно стверджує, що він воює безпосередньо з українськими військовими) в Україні, але не уточнив, чи підрозділ уже розгорнуто.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua