• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Рекордна знахідка за розміром: британські археологи похвалилися фекаліями вікінга (ФОТО)

У британському музеї виставили на загальний огляд фекалії давнього вікінга — найбільші задокументовані натуральні екскременти

Експонат музею
Експонат музею
Реклама на dsnews.ua

 Такі фекалії мають колосальні 20 см довжини та 5 см ширини, передає "ДС" з посиланням на

Повідомляється, що зразок, якому понад 1000 років, було знайдено Йоркським археологічним фондом під час розкопок 1972 року. Науковці зробили висновок, що вікінг харчувався м’ясом та хлібом, оскільки екскременти "вологі та торф'яні".

Крім того, що людина погано харчувалася, вона також мала безліч паразитичних кишкових черв'яків, про що свідчать сотні яєць, виявлених у фекаліях.

Гілл Снейп, студент-консерватор, який стажується в Йоркському археологічному фонді, сказав: "У цього хлопця була сверблячка кишечника".

Переживши тисячоліття, 2003 року фекалії розкололися на три частини. Повідомляється, що під час шкільної поїздки вчитель випадково впустив зразок на підлогу. Втім, екскременти все ж вдалося склеїти.

Нагадаємо, директор Інституту загальної генетики імені Вавілова Російської академії наук (РАН) Олександр Кудрявцев висловив упевненість, що "до Всесвітнього потопу" люди жили до 900 років.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua