• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

РФ може призвати ще мільйон чоловіків, — німецька розвідка

Росія може мобілізувати на війну проти України ще до 1 млн військовослужбовців

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова Федеральної розвідувальної служби Німеччини (BND) Бруно Каль, передає "ДС" із посиланням на Redaktions Netzwerk Deutschland.

Він нагадав, що восени 2022 року було мобілізовано приблизно 300 тисяч людей. Частина ще проходить навчання, частину — вже спрямовано на поле бою.

"Подальший мобілізаційний потенціал Росії — резерв до мільйона людей, якщо в Кремлі вважатимуть це за необхідне", — заявив глава BND.

При цьому глава BND не бачить готовності з боку президента Росії Володимира Путіна вести переговори: "Зовсім ні. Зараз вся справа в тому, щоб прийняти рішення на полі бою і реалізувати там якнайбільше переваг, а потім, можливо, в якийсь момент продиктувати мир на своїх умовах".

Бруно Каль зазначив, що війна у багатьох аспектах виявилася зовсім не такою, як вважали у Москві, Києві та на Заході. За його словами, спочатку Росія вважала, що зможе встановити контроль над Україною невеликою кількістю "точних військових, скоріше символічних та демонстративних дій". Проте зробити це не вдалося, що дало українцям значну ситуаційну перевагу.

За його словами, українській армії, як і раніше, вдається ефективно оборонятися від переважаючих сил Росії. Але у довгостроковій перспективі успіх українців залежить від "стійкої підтримки Заходу".

"Наразі це більше схоже на окопну війну, дуже жорстоку війну на виснаження", — резюмував голова розвідслужби.

Як повідомляла "ДС", у середині лютого представник Головного управління розвідки при Міністерстві оборони України Вадим Скібіцький заявив, що в Росії готують другу хвилю мобілізації, але це не змінить ситуацію на фронті для РФ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua