• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

РФ планує у лютому військові навчання з ядерною зброєю, — Financial Times

У США вважають, що РФ цього місяця хоче провести військові навчання з використанням ядерної зброї

Реклама на dsnews.ua

Про плани Путіна провести ядерні навчання розповіли голова Комітету начальників штабів, генерал Марк Міллі та директорка національної розвідки Авріл Гейнс 4 лютого під час виступу в Палаті представників за закритими дверима, передає "ДС" з посиланням на Financial Times.

За даними видання, Росія зробить це в якості попередження для НАТО, аби Альянс не втручався, якщо Владімір Путін все ж вирішить напасти на Україну.

Подібні навчання Росії зазвичай включають випробування міжконтинентальних балістичних ракет з землі, моря та повітря. У США вважають, що цього разу вони відбудуться в лютому, аби пригрозити українським союзникам не втручатися в українсько-російські відносини.

Financial Times вважає, що якщо Путін все ж наважиться на вторгнення, то станеться це в середині лютого — на початку березня.

"Проведення навчань, які збігаються з вторгненням, стане потужним нагадуванням НАТО про потужність ядерних сил Москви, які є найбільшими у світі", — наголошує видання.

Експерти повідомляють, що РФ має у своїх сховищах не менш ніж 4500 ядерних боєголовок.

"Це було б неймовірно провокаційним і зловісним посилом, якщо б вони зробили це одночасно з вторгненням в Україну", — сказала експертка з ядерної зброї із Гудзонського інститут у Вашингтоні Ребекка Гайнріхс.

Відзначимо, цього тижня США змінили оцінку ймовірності повномасштабного вторгнення Росії в Україну і більше не вважають його "неминучим".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua