• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

Росія має прибрати свої війська з Придністров'я,- Санду

Росія має вивести свій контингент із невизнаного Придністров'я, щоб Молдова могла бути повноцінно нейтральною країною

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила президент країни Майя Санду під час виступу в Європарламенті, передає "ДС" із посиланням на point.md.

"Ми залишаємося прихильними до політичного та мирного врегулювання конфлікту, зі збереженням суверенітету та територіальної цілісності Молдови. Останні тертя в регіоні, однак, підвищили стурбованість щодо потенційної дестабілізації. Влада Республіки Молдова завзято працює над збереженням стабільної та мирної ситуації. І ми продовжимо йти цим шляхом", — сказала Санду.

Вона наголосила, що наразі немає безпосередньої загрози, що Молдова буде втягнута у війну в Україні. Санду нагадала, що Молдова – нейтральна країна.

"Хоча, щоб по-справжньому бути нейтральним, необхідно вивести російські війська і ми постійно закликали з нашої території. Тому що їхня присутність фундаментально порушує наш нейтральний статус і незалежність", — сказала Санду.

Як повідомляла "ДС", 10 травня голова Національної розвідки США Авріл Хейнс під час виступу в Сенаті заявила, що президент РФ Володимир Путін може встановити контроль над південними областями України, після чого продовжити коридор до Придністров'я.

При цьому Майя Санду переконана, що країна перебуває в безпеці і не треба побоюватися російської військової інтервенції у Придністров'ї.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua