• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Росія намагається відновити в Європі шпигунську мережу, – ЗМІ

Російська влада намагається відновити шпигунську мережу, щоб моніторити виробництво і постачання західних озброєнь в Україну. Це відбувається після масової висилки російських розвідників, які працювали в Європі під дипломатичним прикриттям

Реклама на dsnews.ua

Про це пише видання Politico, передає "ДС".

За даними ЗМІ, з моменту вторгнення в Україну з Європи, зокрема з Франції, Бельгії та Німеччини, вислано понад 400 російських розвідників, що різко обмежило можливості Кремля для шпигунства.

Директор Департаменту державної безпеки Литви Дарюс Яунішкіс заявив, що важливою мішенню для росіян є збір інформації про критичну інфраструктуру Європи, а пріоритетом – моніторинг "виробництва і постачання західних озброєнь в Україну", тому РФ вербує людей скрізь, де тільки може.

"Російська військова розвідка регулярно збирає тактичну і оперативну розвідувальну інформацію про військову і цивільну стратегічну інфраструктуру в Литві і сусідніх з Росією країнах: від військових частин до енергетичної інфраструктури", – уточнив він.

Загалом серія арештів по всій Європі, як зазначає Politico, безумовно свідчить про рішучість Росії зібрати якомога більше інформації про оборонні об’єкти і військові плани НАТО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua