• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Росія направила США відповідь на відмову щодо "гарантій безпеки": МЗС РФ погрожує війною

США отримали реакцію Росії на відповідь Вашингтона щодо так званих "гарантій безпеки". При цьому, Міністерство закордонних справ РФ оприлюднило текст реакції

Реклама на dsnews.ua

Отримання документа підтвердив високопоставлений співробітник Держдепартаменту США, передає "ДС" із посиланням на CNN.

"Ми можемо підтвердити, що отримали відповідь від Російської Федерації. ЇЇ було доставлено послу Джону Саллівану в Москві сьогодні", — сказав він.

При цьому МЗС Росії оприлюднило текст реакції, яка була направлена Вашингтону, передає "ТАСС".

"Констатуємо, що американська сторона не дала конструктивної відповіді на базові елементи підготовленого російською стороною проекту договору зі США щодо гарантій безпеки. Йдеться про відмову від подальшого розширення НАТО, про відкликання "бухарестської формули" про те, що "Україна та Грузія стануть членами НАТО ", і про відмову від створення військових баз на території держав, які раніше входили в СРСР і не є членами альянсу, включаючи використання їх інфраструктури для ведення будь-якої військової діяльності, а також про повернення військових потенціалів, у тому числі ударних, та інфраструктури НАТО до стану на 1997 рік", — йдеться у документі.

У МЗС зазначили, що "викликає тривогу" військова активність НАТО та США біля кордонів з Росією і нарікали, що "червоні лінії" Кремля ігноруються.

"За відсутності готовності американської сторони домовлятися про тверді, юридично зобов'язуючі гарантії забезпечення нашої безпеки з боку США та їхніх союзників, Росія буде змушена реагувати, у тому числі шляхом реалізації заходів військово-технічного характеру", — йдеться у заяві.

Також у МЗС Росії заперечують наміри вторгнутися до України.

"Ніякого "російського вторгнення" на Україну, про що з осені минулого року заявляють на офіційному рівні США та їхні союзники, немає і не планується, тому твердження про "відповідальність Росії за ескалацію" не можна розцінити інакше, як спробу чинити тиск та знецінити пропозиції Росії щодо гарантій безпеки", — сказано в документі.

Російські дипломати вважають, що згадка про зобов'язання РФ щодо Будапештського меморандуму "ніякого відношення до внутрішньоукраїнського конфлікту не має".

Також у РФ наголосили, що Крим вони не окупували, оскільки після нібито "державного перевороту" у 2014 році США підтримали створення в Україні "націоналістичної держави, яка утискає права російського та російськомовного населення".

"У разі прийняття України в НАТО виникне реальна загроза того, що режим у Києві спробує силою "повернути" Крим, втягнувши США та їхніх союзників, відповідно до статті 5 Вашингтонського договору, у прямий збройний конфлікт з Росією з усіма наслідками, що випливають", — наголосили дипломати.

"Теза, який повторюється у відповіді США, що Росія нібито "розпалила конфлікт на Донбасі", неспроможна. Його причини носять суто внутрішньоукраїнський характер. Врегулювання можливе лише шляхом реалізації мінських угод… Для деескалації ситуації навколо України принципово важливе виконання наступних кроків. Це – примус Києва до виконання комплексу заходів, припинення поставок Україні зброї, відкликання звідти всіх західних радників та інструкторів, відмова країн НАТО від будь-яких спільних навчань із ЗСУ та виведення всіх раніше поставлених Києву іноземних озброєнь за межі української території", — йдеться у заяві.

Як повідомляла "ДС", посол США в Росії Джон Салліван увечері 26 січня доставив у МЗС Росії письмові відповіді від США та НАТО щодо "гарантій безпеки". Згодом державний секретар США Ентоні Блінкен докладніше пояснив позицію Штатів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua