• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

Росія не хоче визнати серйозну радіаційну небезпеку на ЗАЕС, — Держдеп

Росія заблокувала визнання фактів серйозної радіаційної небезпеки на території захопленої російськими окупантами Запорізької атомної електростанції

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Державного департаменту США за підсумками Десятої Конференції з розгляду дії Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, передає "ДС".

Так, представники РФ блокували ухвалення підсумкової декларації Конференції.

"Росія зробила це для того, щоб заблокувати формулювання, які просто визнавали серйозну радіаційну небезпеку на Запорізькій АЕС в Україні, саме таку проблему покликана вирішити конференція. Те, що Російська Федерація не приймає такі формулювання перед переважним міжнародним консенсусом, наголошує на необхідності того, щоб Сполучені Штати та інші країни продовжували закликати Росію припинити свою військову діяльність поблизу ЗАЕС та повернути контроль над АЕС Україні", — йдеться у повідомленні.

Як писала "ДС", російські окупанти внаслідок обстрілу 5 серпня серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію на Запорізькій АЕС. За даними ГУР Міноборони, станцію ще й замінували.

25 серпня через дії російських окупантів уперше за всю історію функціонування Запорізької АЕС відбулося повне відключення станції від енергомереж. За кілька годин ЗАЕС "повернулася" до енергосистеми України.

Генеральний директор МАГАТЕ Маріано Гроссі заявив, що обстріл Запорізької АЕС завдав певних збитків, але радіація на нормальному рівні. Україна закликала МАГАТЕ направити спостерігачів до Запорізької АЕС до кінця місяця.

Одіозний міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров 23 серпня заявив, що РФ згодна допустити місію МАГАТЕ на територію ЗАЕС.

Місія МАГАТЕ сподівається відвідати Запорізьку АЕС до 5 вересня, а ядерні інспектори отримають ширші повноваження, ніж передбачалося спочатку.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua