• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Росія перекинула системи С-300 з-під Санкт-Петербурга

Росія зняла велику кількість зенітно-ракетних систем С-300 та ракет до них з баз у районі Санкт-Петербурга та перекидає їх у бік України

Реклама на dsnews.ua

Відповідні супутникові знімки оприлюднило фінське видання Yle, передає "ДС" із посиланням на "РБК-Україна".

Супутникові зображення показують, що мобільні вогневі платформи та ракети зникли з бази на Карельському перешийку неподалік Санкт-Петербурга.

При цьому про переміщення обладнання раніше публічно не повідомлялося ні в Росії, ні у західних країнах.

Зазначається, що Санкт-Петербург довгий час був оточений захисним кільцем із 14 зенітно-ракетних баз. Нині кілька з них порожні.

"Згідно зі знімками, чотири зенітні бази залишилися без обладнання", — сказав військовий експерт майор у відставці Марко Еклунд.

За його словами, переміщення техніки навряд чи суттєво послабило протиповітряну оборону Санкт-Петербурга, оскільки вилучене озброєння є найстарішим, тому воно може більше не знадобитися Росії для оборонних цілей. На війні в Україні РФ використовує навіть старі зенітні ракети через нестачу сучасної високоточної зброї.

Ймовірно, росіяни вивезли із Санкт-Петербурга обладнання до старої зенітно-ракетної системи С-300.

На одній із баз розряджено дві батареї. Так, було знято всі 12 ракетних платформ.

На іншій базі повністю спорожніла ще одна батарея.

Знімки показують, що близько 25 контейнерів з ракетами, які, можливо, містили 100 ракет, були вилучені з однієї з двох батарей.

На ще одній базі зникли не лише контейнери з ракетами, а й низка транспортних засобів, які роками стояли просто неба. Можливо, у ракетних контейнерах із майданчика було вивезено до 120 ракет.

З іншої бази було перекинуто значну кількість техніки — близько десяти вогневих платформ, а також іншу техніку. За словами Еклунда, у цьому випадку могло бути вилучено нове ракетне обладнання, оскільки російські збройні сили заявили, що цей полк використовує новішу зенітно-ракетну систему С-400.

Як повідомляла "ДС", Росія перекидає системи ППО до Білорусі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua