• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Росія почала перекидання військових до Білорусі

У Білорусь прибувають російські військові в рамках позапланової перевірки боєздатності регіонального угруповання військ Білорусі та Росії

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив державний секретар Ради безпеки Білорусі Олександр Вольфович, повідомляє "ДС" із посиланням на eadaily.com.

За його словами, рішення про проведення позапланової перевірки було ухвалено, виходячи з оцінки військово-політичної обстановки біля кордонів Союзної держави.

"Збільшується чисельність армій суміжних країн, інтенсивність військових навчань. І відбувається це не тільки в Польщі та Литві, які є членами альянсу, — їхня мілітаризація очікувана. Але ж не відстає від них на догоду своїм західним кураторам і наш південний сусід — Україна", — сказав він.

Вольфович стверджує, будь-якої миті може статися провокація і станеться непоправне.

Як зазначив держсекретар, у ході майбутньої перевірки основну увагу буде приділено оцінці дій органів військового управління. Зокрема, планується відпрацювати організацію управління військами під час їх розгортання, відображення ударів засобів повітряного нападу супротивника та його сухопутної складової, а також низку інших питань.

Варто зазначити, що спільні маневри Росії та Білорусії "Союзна рішучість — 2022" заплановані на лютий. Вони пройдуть на білоруських західних та південних кордонах.

Нагадаємо, 17 січня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Україна начебто нарощує військовий контингент на кордоні між країнами.

СБУ наголосила на маніпулятивності та провокативності заяви Лукашенка про нібито нарощування українського військового контингенту.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба також відкинув усі звинувачення Лукашенку.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua