• USD 28
  • EUR 32
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Росія погрожує НАТО стримуванням та залякуванням

Заступник глави МЗС РФ Олександр Грушко заявив, що якщо НАТО спробує стримувати Росію, то Кремль перейде до політики контрстримування і контркування

Реклама на dsnews.ua

Про це дипломат сказав за підсумками засідання ради Росія-НАТО, повідомляє "ДС" із посиланням на "Інтерфакс".

"Якщо НАТО переходить на політику стримування, значить буде з нашого боку політика контрстримування. Якщо це буде залякування, значить це буде контрзалякування. Якщо це буде пошук якихось вразливостей в оборонній системі РФ, це буде пошук вразливостей з боку НАТО. Це не наш вибір, але іншого шляху не буде, якщо нам не вдасться переламати нинішній дуже небезпечний перебіг подій", — сказав Грушко.

Одне з головних питань, за його словами, полягає в тому, що для НАТО принцип неподільності безпеки існує лише для членів Альянсу. При цьому Альянс нібито "не збирається зважати на інтереси безпеки інших".

Росія, за його словами, твердо виходить із того, що "принцип неподільності безпеки має враховувати інтереси всіх, що спроби побудувати безпеку проти Росії без участі Росії контрпродуктивні, вони приречені на провал".

"Ми не дамо цього зробити", — наголосив Грушко.

Росія, за його словами, попередила НАТО, що подальша деградація ситуації у сфері європейської безпеки призведе до непередбачуваних наслідків для Альянсу.

"Ми дуже чесно, прямо, без спроб обходити кути, використовуючи якісь політкоректні форми, вказали на те, що подальше скочування ситуації може призвести до найнепередбачуваніших і найважчих наслідків для європейської безпеки. Росія не згодна з таким сценарієм, і ті заходи, які ми сьогодні пропонуємо, у тому вигляді, як вони зафіксовані в проєкті угоди, вони дозволяють кардинально розгорнути ситуацію", — заявив він.

"Сьогоднішня зустріч була присвячена аналізу всіх факторів, що впливають на деградацію європейської безпеки, яку ми спостерігаємо останніми роками", — заявив також Грушко.

Як повідомляла "ДС", заступник держсекретаря США Уенді Шерман заявила, що вимоги Росії про "гарантії безпеки" згуртували НАТО, Євросоюз та партнерів. У Кремлі, за її словами, такого не очікували.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua