• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Росія шантажує Європу і показує, що готова до збройного конфлікту, — прем’єр Чехії

Росія намагається шантажувати Європу ціною на енергоносії та демонструє, що готова до збройного конфлікту

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала у новорічному телезверненні у суботу, передає "ДС" із посиланням на Укрінформ.

За словами нового очільника чеського уряду, зростання цін на енергоносії, інфляція і пандемія є найбільш серйозними проблемами, з якими Чехія стикнеться у 2022 році. Деякі економісти стверджують, що інфляцію не вдасться стримувати, доки ціни на енергоносії не будуть взяті під контроль.

"Але ця тема також потребує міжнародного вирішення. З одного боку, є Росія, яка намагається шантажувати Європу і навіть показує, що готова до збройного конфлікту; з іншого боку, є великі європейські держави, які вирішили інвестувати в незалежність від викопного палива практично за будь-яку ціну", — заявив Фіала.

Водночас він застеріг чехів щодо політичних популістів, які пропонуватимуть прості рішення. "Складні проблеми ніколи не мають простих рішень", — наголосив прем'єр-міністр.

За його словами, 2022 рік буде "мабуть, одним із найскладніших і найважчих з моменту утворення незалежної Чехії". У цьому зв'язку він поклав відповідальність за багато проблем на попередній уряд.

Нагадаємо, у своєму новорічному зверненні президент Фінляндії Саулі Нііністьо та прем'єр-міністерка країни Санна Марін також згадали про загрозу Росії, заявивши, що вимога Росії про нерозширення НАТО суперечить європейському порядку безпеки, а Фінляндія має зберегти можливість подання заявки на вступ до НАТО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua