• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

Росія вперше вдерлася у небо Естонії

Російський військовий гелікоптер Мі-8 вторгся у повітряний простір Естонії, що стало першим порушенням повітряних кордонів країни з боку армії РФ

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила влада Естонії, зазначивши, що російські військові навчання, що продовжуються, імітують щоденні ракетні удари по її країні, передає "ДС" з посиланням на Sky News.

НП сталася в суботу, 18 червня, коли російський гелікоптер дві хвилини перебував у повітряному просторі Естонії без відповідного дозволу. Інцидент стався у південній частині району Койдула, неподалік російського міста Псков.

"Це картина загрози. Як ми бачимо російську загрозу... Вона ніколи не була такою серйозною, як зараз. Крім дій на кордоні, останніми днями в безпосередній близькості від кордону відбувалися провокаційні дії", — сказав високопосадовець Міністерства оборони Естонії Кусті Салм.

Салм сказав, що за останній тиждень були "неодноразові порушення кордону вертольотами" із Росії. Він сказав, що один гелікоптер перетнув кордон, а інший пролетів дуже близько. Він описав ці інциденти з вертольотами як такі, що траплялися "кілька разів у цьому регіоні".

Ворожа активність виникла, коли Росія вступила в запеклий обмін думками з Литвою, через рішення Вільнюса заблокувати транзит залізницею деяких товарів, що підпадають під санкції, на російську територію в Калінінграді. Це також сталося лише за кілька днів до саміту лідерів країн НАТО у Мадриді.

Естонія заявила, що викликала посла Росії у Таллінні, щоб висловити свій протест.

Як повідомляла "ДС", 9 червня невідомий приватний літак пролетів без дозволу з Литви до Болгарії, порушивши повітряний простір шести країн НАТО. З Угорщини його супроводжували винищувачі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua