• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Росія, ймовірно, перекидає "Іскандери" до українського кордону, – розслідувачі

Як мінімум із двох бригад Східного військового округу РФ перекидають "Іскандери" у західному напрямку, при цьому під відео про пересування озброєнь є інформація, що російські ракетні комплекси прямують "в Україну"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі групи розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT), передає "ДС".

"11 січня у Твіттері опублікували відео з TikTok, зняте на Далекому Сході, і розпізнали на ньому оперативно-тактичний ракетний комплекс 9К720 "Іскандер-М".

Такі ж, але менш акуратно накриті машини видно на іншому відео, знятому у Свердловській області та викладеному 13 січня.

На ще одному відео, опублікованому 11 січня, ми не помітили самих пускових установок та/або ТЗМ, але роздивилися ті ж тривісні кунги та автопоїзди. Цього разу останні виявилися навантажені контейнерами, ймовірно, із ракетами комплексу "Іскандер", — йдеться у матеріалі.

Розслідувачі уточнюють, що згідно з непрямою інформацією з відкритих баз даних, ці поїзди з військовою технікою виїхали зі станції Дивізіонна до Улан-Уде та зі станції Біробіджан-2, неподалік яких дислокуються 103-а та 107-а ракетні бригади російської армії. Ці з'єднання, що мають на озброєнні "Іскандери", входять до складу 36-ї та 35-ї загальновійськових армій.

CIT додає, що про перекидання 107-ї ракетної бригади "в Україну" також згадується в коментарях до одного з відео з російською військовою технікою.

При цьому Міноборони РФ пояснює перекидання частин і з'єднань "раптовою перевіркою" з висуванням на полігони "на значній відстані від пунктів постійної дислокації".

"Однак, по-перше, до навчань "Схід-2022", у рамках підготовки до яких нібито проводиться перекидання, ще 8 місяців, а по-друге, можна згадати, що у 2014 році перекидання російських регулярних частин для введення на територію України також пояснювали навчаннями", — зазначили у CIT.

Нагадаємо, експерти британського агентства Reuters розповіли про кілька можливих сценаріїв вторгнення Росії в Україну. Серед них – загострення на Донбасі, вторгнення з Криму, атака на кількох фронтах, ракетні та кібератаки.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua