• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Росія завершила мінування ЗАЕС: У Білому домі не вважають підрив "неминучим"

В адміністрації США наразі не вважають неминучою загрозу підриву російськими окупантами Запорізької АЕС, попри останні повідомлення ГУР МОУ про підготовку Росією теракту

Джон Кірбі
Джон Кірбі
Реклама на dsnews.ua

Про це представник Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі розповів на брифінгу, передає "ДС".

"Я не збираюся вдаватися до конкретних розвідувальних даних. Скажу лише, що ми дуже уважно стежимо за цим. Ми бачили ці звіти. Як ви знаєте, у нас є можливість моніторити радіоактивність поблизу станції, і ми не бачили жодних ознак того, що ця загроза є неминучою. Але ми стежимо за цим дуже, дуже уважно", — заявив він.

При цьому, відповідаючи на додаткове питання щодо можливості застосування росією ядерної зброї, Кірбі сказав, що США наразі не бачать цього також.

"Скажу одне − що Росія є ядерною державою. І ми відстежуємо, наскільки це можливо, стратегічну позицію Росії, її ядерний потенціал. Це продовжується. І ми не бачимо жодних ознак − окрім бурхливої риторики − ми не бачимо жодних ознак того, що є якийсь намір застосувати ядерну зброю на території України", — наголошує представник Білого дому.

Як писала "ДС", 25 червня голова ГУР Кирило Буданов заявив, що Росія завершила підготовку до підриву Запорізької АЕС. План теракту вже затверджений – бракує лише наказу його виконати.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua