• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

"Росіян важко змусити піти": Блінкен прокоментував протести у Казахстані

США не бачать спільного між агресією Росії проти України та введенням військ ОДКБ у Казахстан, однак очевидно, що росіян складно змусити піти.

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен, передає "ДС" із посиланням на "Українську правду".

Блінкен заявив, що США, як і раніше, "дуже стурбовані надзвичайним станом" в Казахстані, і у них є питання щодо запиту країни про відправлення миротворчих сил Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ).

"Мені здається, що казахстанська влада та уряд здатні належним чином реагувати на протести, поважаючи права протестувальників і при цьому підтримувати закон і порядок… Тому незрозуміло, чому вони відчувають потребу в будь-якій допомозі ззовні", — сказав він.

Блінкен також висловив сподівання, що уряд Казахстану вирішить "фундаментально-економічні та політичні" проблеми, які, за його словами, призвели до протестів.

За словами держсекретаря, США не порівнюють те, що відбувається в Україні та Казахстані.

У той же час він додав: "Один із уроків недавньої історії полягає в тому, що коли росіяни перебувають у вашому домі, іноді дуже важко змусити їх піти".

Як повідомляла "ДС", 2 січня розпочалися протести проти підвищення цін на газ, які охопили весь Казахстан. Втім, вимоги мітингувальників розширилися з часом, протестувальники бажають не лише відставки уряду, а й викорінення корупції. У ніч проти 5 січня протестувальники почали підпалювати поліцейські автомобілі, їм відповідали гумовими кулями. 5 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до ОДКБ за допомогою у придушенні антиурядових протестів у країні. ОДКБ погодилася направити війська до Казахстану. Російські військові 6 січня прибули до країни для виконання поставлених завдань. Також до країни прибула рота білоруських десантників. Вірменія та Киргизстан направили своїх "миротворців" у рамках місії ОДКБ. Парламент Таджикистану також схвалив відправлення своїх військ до Казахстану.

Керувати діями миротворчих сил ОДКБ у Казахстані призначено командувача ВДВ генерал-полковника Андрія Сердюкова, який брав участь в окупації Криму.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua