• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Російська пропаганда розкритикувала своє Міноборони за вигадану операцію "відплата", — ISW

Спроби Міноборони РФ стверджувати, що російські війська відповіли на український удар 31 грудня по російських позиціях у Макіївці, викликають невдоволення інформаційним простором країни-агресора.

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні інституту вивчення війни (ISW), повідомляє "ДС".

Так, 8 січня міноборони РФ оголосило, що російські сили провели "операцію відплати" проти українських військ у відповідь на удар по Макіївці, внаслідок якого загинули до 400 мобілізованих солдатів.

Російське відомство помилково заявило, що удару у відповідь було завдано по кількох пунктах тимчасової дислокації ЗСУ в Краматорську Донецької області, в результаті якого нібито загинули понад 600 українських військовослужбовців.

Цю заяву спростували ЗСУ, а також іноземні журналісти. Журналісти побували на місці удару в Краматорську і заявили, що він був по порожній школі.

Аналітики зазначають, що кілька російських воєнокрів та блогерів негативно відреагували на заяву міноборони Росії, вказавши, що відомство часто пред'являє фейкові заяви. Пропагандисти розкритикували російське військове керівництво за те, що воно сфабрикувало історію, щоб "помститися" за удар по Макіївці замість того, щоб покласти на себе відповідальність за втрати, кажуть експерти.

"Застосування міноборони Росії схеми подання скарг і відплати у свої операції створило негативний зворотний зв'язок з видатними представниками провоєнного російського інформаційного простору", — пишуть в ISW.

Крім того, на початку масованої кампанії ударів по критично важливій інфраструктурі України в жовтні 2022 року міноборони Росії використало аналогічне формулювання "відплати" проти ударів по мосту через Керченську протоку та іншу російську інфраструктуру.

"Міноборони Росії частково використало це формулювання, щоб пом'якшити вимоги з боку провоєнної спільноти "помститися" за дії України, але спровокувало безліч відповідей від військових блогерів з описом інших випадків, за які відомство має однаково "помститися".

Таким чином, Міноборони Росії створило петлю негативного зворотного зв'язку, в якому вона намагається реагувати на успіхи українських наступальних дій", – йдеться у повідомленні.

Реакція російського міноборони на удар по Макіївці вкотре відкрила можливість для рішучої критики російського військового керівництва щодо ведення війни, додають в ISW.

Як писала "ДС", 2 січня Міністерство оборони Росії заявило про загибель 63 військовослужбовців ЗС РФ у тимчасово окупованій Макіївці Донецької області.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua