• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Російська пропагандистка-"плакатниця" Овсяннікова залишає Німеччину і повертається додому

Колишня редакторка російського пропагандистського "Першого каналу" Марина Овсяннікова, яка знайшла роботу в німецькому виданні Die Welt, заявила, що "вимушена" повернутися до Росії

Марина Овсяннікова
Марина Овсяннікова / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це вона заявила у повідомленні на своїй сторінці в Instagram, передає "ДС".

"Це був унікальний досвід роботи у вільній журналістиці. Дякую команді Welt за те, що підтримали мене в такий скрутний час. Час промайнув непомітно. Наш тримісячний контракт завершився. Продовжую рухатися далі", — написала вона.

Овсяннікова також повідомила про своє повернення до Росії, пояснивши це "єдиним шансом побачити своїх дітей та вплинути на їхнє майбутнє".

"Завтра, 5 липня, мені доведеться відстоювати свої батьківські права у суді. Мій колишній чоловік подав позов до суду та вимагає, щоб діти жили з ним у Москві", – зазначила вона.

Водночас Овсяннікова не виключила, що після прильоту до Москви її можуть заарештувати прямо в аеропорту.

"Але щоб не трапилося, я не відмовлюся від жодного свого слова. Жодна сила не змусить мене піти на компроміс із власною совістю. Я завжди називатиму війну — війною", — розповіла росіянка.

Нагадаємо, 14 березня 2022 року під час вечірнього запису ефіру телепрограми "Врємя" на "Першому каналі", пов'язаного із вторгненням Росії в Україну, Овсяннікова з'явилася з написаним від руки антивоєнним плакатом позаду ведучої новин Катерини Андрєєвої, яка продовжувала, незважаючи на втручання, розповідати про те, що глава уряду Росії Михайло Мішустін закликає прем'єр-міністра Білорусі Романа Головченка посилити співпрацю для протистояння міжнародним санкціям. Ефір замінили сюжетом про лікарню, а адміністрація "Першого каналу" почала проводити службову перевірку.

Марина Овсяннікова заздалегідь записала відеозвернення, потім поширене телеграм-каналами "ОВД-Інфо", та "Сталінгулаг", де пояснила причину свого вчинку.

Овсяннікову затримала поліція та доставила до відділу поліції ОМВС у Останкинському районі Москви, де, за даними джерела ЗМІ у правоохоронних органах та юриста Павла Чикова, було складено протокол про її адміністративне правопорушення відповідно до статті 20.3.3. КоАП "Публічні дії, спрямовані на дискредитацію використання Збройних сил Російської Федерації з метою захисту інтересів Російської Федерації та її громадян, підтримання міжнародного миру та безпеки".

У квітні 2022 року медіаконцерн Axel Springer SE найняв Овсяннікову як позаштатну кореспондентку для брендів Die Welt та телеканалу Welt. 15 квітня 2022 року в Берліні перед будівлею медіаконцерну Axel Springer SE відбулася акція протесту, де учасники вимагали від видання Die Welt не співпрацювати з Овсянніковою.

31 травня агентство "Інтерфакс-Україна" організувало конференцію "Звинувачення від Марини Овсяннікової: як працює російська пропаганда", яка мала відбутися 1 червня о 16:30 у Києві за фізичною участю пропагандистки. Проте конференцію скасували того ж дня через несхвальні відгуки та обурення в соціальних мережах. Тим не менш, Овсяннікова все ж таки побувала в Одесі (її рідному місті) та у Києві.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Овсянніковій вдалося проникнути в Україну, оскільки на той момент не було запроваджено візового режиму з Росією.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua