• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Росія звинуватила США та Україну у розведенні "бойових" кліщів

Міністерство оборони Росії заявило, що американські фахівці в Україні нібито займалися вивченням іксодових кліщів – переносників цілої низки особливо небезпечних інфекцій

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Міноборони РФ у Telegram цитує російське пропагандистське агентство "РИА-Новости", передає "ДС".

"Спеціалісти Техаського університету вивчали в Україні іксодових кліщів — переносників цілої низки особливо небезпечних інфекцій (туляремія, лихоманка Західного Нілу, конго-кримська лихоманка)", — заявили в російському міністерстві.

Там запевняють, що "кліщів збирали переважно на південному сході України, де розташовані природні осередки інфекцій, характерних для території Росії".

У міноборони країни-агресорки заявили, що нібито це "збіглося зі стрімким зростанням захворюваності українського населення на кліщовий бореліоз, а також збільшенням чисельності кліщів у ряді прикордонних з Україною російських регіонів".

Telegram-канал NEXTA іронізує над цим повідомленням, згадуючи заяви росіян про "секретні біолабораторії в Україні". Так, пропагандисти Кремля стверджували, що Україна нібито інфікувала птахів та відправила їх до Росії. Такої ж думки дотримується і скандальний кінорежисер Микита Міхалков.

"А бойові гуси куди поділися?", — пише NEXTA ,

Нагадаємо, Організація об'єднаних націй спростувала російські фейкові новини про лабораторії біологічної зброї в Україні ще у березні.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua