• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Росія перекриє газ ще одній країні

Найбільший газовий трейдер Нідерландів GasTerra відмовився платити за російський газ у рублях, у зв'язку з чим "Газпром" припинить постачання сировини з 31 травня

РИА-Новости
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили в компанії, передає "ДС" із посиланням на "РБК-Україна".

"GasTerra не згодна з платіжними вимогами "Газпрому". Вони можуть призвести до порушення санкцій, введених ЄС. Крім того, існує занадто багато фінансових і операційних ризиків, пов'язаних з маршрутом оплати. Зокрема, відкриття рахунків у Москві за російським законодавством і контроль над ними з боку російського режиму представляють занадто великий ризик", — йдеться в повідомленні.

"Газпром" уже повідомив, що з 31 травня поставки припиняються. Це означає, що російська компанія не поставить близько 2 млрд кубометрів законтрактованого газу.

Зазначимо, "Газпром експорт" раніше зажадав, щоб європейські країни платили за постачання російського газу в рублях через санкції ЄС.

Як повідомляла "ДС", 21 "Газпром" зупинив постачання газу до Фінляндії, яка відмовилася оплачувати паливо у рублях.

У квітні Росія відключила газ Болгарії та Польщі після того, як вони відмовилися дотримуватися нових умов оплати.

У той же час Німеччина повідомила німецьким імпортерам газу про можливість відкриття рублевих рахунків без порушення санкцій проти Росії.

Також італійська нафтогазова компанія Eni розпочала процедуру відкриття рахунків у євро та в рублях у російському "Газпромбанку".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua