• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Росія запропонувала Казахстану "допомогу невоєнного характеру"

У разі потреби Росія готова надати Казахстану будь-яку допомогу невоєнного характеру

Реклама на dsnews.ua

Про це Інтерфаксу заявив перший заступник голови комітету з міжнародних справ Ради Федерації Володимир Джабаров, передає "ДС".

"Я думаю, що влада Казахстану розбереться, впорається з ситуацією. Вони активно працюють над зняттям напруженості в суспільстві", — сказав Джабаров.

"Ми бажаємо нашим казахстанським друзям, братам успішно вийти з цієї ситуації, Росія завжди поруч, готова надати допомогу", — додав він.

Російський сенатор уточнив, що має на увазі не військову допомогу, а наприклад, економічну.

Джабаров також вважає, що події, що розгортаються в Казахстані, не варто розглядати як політичну кризу.

"Я не став би давати такі різкі оцінки, як політична криза, це може статися в будь-якій країні. Це було і в інших країнах пострадянських", — сказав політик.

Як повідомляла "ДС", 2 січня розпочалися протести проти підвищення цін на газ, які охопили весь Казахстан. Утім, вимоги мітингувальників розширилися з часом, протестувальники бажають не лише відставки уряду, а й викорінення корупції. У ніч проти 5 січня протестувальники почали підпалювати поліцейські автомобілі, їм відповідали гумовими кулями.

Вдень 5 січня у казахському місті Алмати продовжуються зіткнення, люди штурмують будівлю адміністрації, а у місті Актобе силовики відтіснили людей від будівлі акімату.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua