• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Російські блогери вимагають від Цукерберга 1 млрд доларів компенсації через блокування Росією Instagram та Facebook

Рада блогерів при Радфеді РФ склала претензійний лист у Meta з вимогою виплатити компенсацію в 1 млрд доларів на користь користувачів і підприємців, які постраждали через блокування соцмережі Instagram

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила засновник ради блогерів РФ Валерія Ритвіна, передає "ДС" із посиланням на "Ведомости".

"Виплачена компенсація буде спрямована на підтримку фізичних та юридичних осіб, які зазнали збитків внаслідок протиправних дій Meta Platforms Inc.", – наголошується у зверненні.

Ритвина наголосила, що папери направлять сьогодні до Meta. Якщо компанія не виплачуватиме компенсацію, то рада планує подати позов до суду. Наразі розглядається рішення, до якого суду подати позов: до російського чи американського. Ритвіна також пояснила, що розмір суми компенсації пов'язаний із справою австралійських ЗМІ. Тоді Meta пообіцяла виплатити 1 млрд доларів виданням, чиї публікації видалили у Facebook.

Окрім компенсації від компанії вимагають публічного вибачення перед громадянами Росії. Поки що Meta не робила офіційних заяв із цього приводу.

За словами керуючого партнера юридичної компанії ЕБР Олександра Журавльова, претензії російських блогерів мають вірний адресат. Причиною блокувань популярних соцмереж, на його думку, стала "бездіяльність з видалення з зазначених майданчиків деструктивного контенту, зокрема екстремістського".

"Meta буде належним відповідачем у суді, якщо позов буде подано. Аргументація — причинно-наслідковий зв'язок: якби ці ресурси видаляли неправомірний контент, то вони не були б заблоковані. Відповідно, через бездіяльність Meta щодо виконання вимог Роскомнагляду соцмережі було заблоковано", — повідомив Журавльов.

Раніше керівниця "Ліги безпечного інтернету" Катерина Мізуліна також потримала блогерів та запропонувала їм звертатися до суду з позовами на адресу закордонної компанії. Очолювана нею організація готова допомогти у супроводі таких позовів.

Нагадаємо, Meta Platforms, Facebook та Instagram визнані російським судом екстремістськими організаціями, діяльність яких заборонена на території РФ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua