• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

"Російський літак не сяде в ЄС": Грузинську владу звинуватили в саботажі отримання статусу кандидата

Поновлення авіасполучення з Росією саботує отримання Грузією статусу кандидата на вступ до Євросоюзу

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться заяві, яку підписали понад 100 організацій, передає "ДС" із посиланням на "Грузия Online".

"Видача владою Грузії дозволу на польоти між Тбілісі та Москвою є прямим саботажем отримання статусу кандидата в члени ЄС", – ідеться в заяві під заголовком "Російський літак не сяде в ЄС".

"Євросоюз чітко заявив, що він і його партнери не дозволяють польоти з Росії або до Росії, і це рішення уряду Грузії викликає занепокоєння щодо зобов'язань Грузії з дотримання постанов ЄС у зовнішній політиці, як це передбачено в Угоді про асоціацію", – ідеться в спільній заяві.

У заяві підкреслюється, що влада Грузії продовжує змінювати зовнішньополітичний курс країни всупереч волі 89% грузинського народу і 78-ій статті Конституції країни.

"До ухвалення рішення щодо статусу кандидата в члени ЄС такий демарш ігнорує зовнішньополітичний курс, обраний грузинським народом, який вже приніс нам безвізовий режим і прямі рейси в ЄС, а не в Росію", – сказано у заяві.

Неурядові організації закликали владу припинити саботувати статус кандидата, негайно відмовитися від рішення про початок прямого авіасполучення з Росією, яке завдає шкоди інтересам Грузії.

Як повідомляла "ДС", національний авіарегулятор Грузії відмовився давати дозвіл на польоти до країни підсанкціонним російським літакам.

10 травня президент Володимир Путін скасував дію візового режиму для громадян Грузії з 15 травня 2023 року та дозволив російським авіакомпаніям здійснювати польоти до країни.

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі назвала такий крок Кремля провокацією.

У МЗС Росії слідом за указами Путіна скасували рекомендацію російським громадянам утримуватися від поїздок до Грузії, запровадженої 21 червня 2019 року.

США попередили владу Грузії про можливе введення санкцій проти країни у разі поновлення прямого авіасполучення з Росією.

11 травня глава правлячої партії "Грузинська мрія" Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія не запроваджуватиме санкції проти Росії, щоб не нашкодити власній економіці.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua