• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Розвідка США вважає, що Іран просить Росію допомогти з ядерною програмою, — CNN

В американській розвідці вважають, що Іран шукає допомоги від Росії у посиленні своєї ядерної програми. У Кремлі раніше виступали проти того, щоб в Ірану з'явилася ядерна зброя, однак на тлі зміцнення співпраці між країнами позиція РФ може змінитися

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє CNN із посиланням на джерела в американській розвідці, передає "ДС".

За їхніми даними, Іран звертався до Росії, щоб та допомогла з купівлею додаткових ядерних матеріалів та виробництвом ядерного палива. Останнє може допомогти Ірану забезпечити живленням його ядерні реактори, потенційно отримання палива може скоротити час створення ядерної зброї.

Наразі незрозуміло, чи погодилася Росія допомогти, адже кремль виступав проти того, щоб Іран отримав ядерну зброю. Проте зміцнення відносин між країнами могло змінити думку.

Прохання Ірану про допомогу з'явилося на тлі розширення партнерства з Росією. Останніми місяцями Іран надіслав РФ ударні безпілотники, які використовують проти України. Також країна планує передати Росії балістичні ракети. Натомість Росія могла консультувати Тегеран щодо того, як придушити протести в країні.

Як повідомляла "ДС", 20 жовтня Євросоюз запровадив санкції проти Ірану через постачання Росії ударних безпілотників, які використовуються проти України. У той же день Велика Британія також приєдналася до санкцій проти Ірану.

2 листопада до санкцій приєдналася Швейцарія.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua