• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

РПЦ в Амстердамі розриває відносини із Московським патріархатом

Російська православна церква в Амстердамі першою із західних церков заявила про розрив із Московським патріархатом через напад Росії на Україну

Патріарх РПЦ Кирило;
Патріарх РПЦ Кирило;
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби церкви, передає "ДС".

"Священнослужителі одноголосно заявили, що більше не можуть функціонувати у складі Московського патріархату та забезпечувати духовно безпечне середовище для наших вірян", – пише пресцентр.

Там додали, що парафіяльна рада вирішила підтримати цей крок духовенства і пропонує парафіянам вчинити так само. Загальні збори призначено на 26 березня.

У РПЦ Амстердама уточнили, що до загальних парафіяльних зборів богослужіння в храмі не проводитимуться – "не лише з метою безпеки, а й з пасторських міркувань". Духовенство зазначає, що у цій складній ситуації вони не можуть щиро молитися.

"Це рішення є надзвичайно болючим і важким для всіх зацікавлених сторін", – додали в РПЦ Амстердама.

Нагадаємо, в Україні закликали церкви світу обірвати всі зв'язки з РПЦ, яка підтримує агресивну війну, розв'язану Росією.

Як писала "ДС", Патріарх Російської православної церкви Кирило (Гундяєв) подарував ікону командувачу Росгвардії Віктору Золотову і дав йому своє благословення у світлі війни Кремля в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua