• USD 41
  • EUR 44.7
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

"Самі берете в Ірану і просите у Кореї": Британія в ООН відповіла на закиди Росії щодо зброї

Представниця Великої Британії при ООН Барбара Вудворд заявила, що Росія скликала засідання Радбезу для обговорення постачань озброєнь Україні, але при цьому сама отримує зброю з Ірану і шукає її в інших країнах

Реклама на dsnews.ua

Про це Вудворд сказала на засіданні Радбезу ООН, яке скликала Росія для обговорення постачання зброї Україні, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Іронія, з огляду на тему цього засідання, полягає в тому, що Росія веде війну, у тому числі із застосуванням зброї, отриманої з Ірану в порушення резолюції 2231 і майже напевно намагається знайти зброю в інших країнах, на які не поширюються санкції, таких, як Північна Корея, оскільки її власні запаси скорочуються", – сказала Вудворд.

Попри заклики щодо припинення вогню, мирного діалогу та дипломатії, російський президент у середу двічі підтвердив, що вторгнення триватиме і що воно буде тривалим, додала постійна представниця Британії.

Вудворд нагадала, що Путін "також підтвердив неоімперіалістичний характер кампанії, заявивши, що, на відміну від Петра І, зробив Азовське море внутрішнім морем Росії".

Вона підкреслила, що за нинішніх умов Україна не має іншого вибору, ніж як скористатися своїм правом на самозахист.

"У подібній ситуації всі ми вчинили б так само. І завдяки рішучому прагненню вижити Україна перемагає", — зазначила постпред.

За її словами, Велика Британія пишається підтримкою, яку надає українському народові – військовою, гуманітарною, у відновленні критично важливої інфраструктури, зруйнованої російськими атаками.

Британія вітає мирні пропозиції України й закликає Росію "аналогічним чином взяти на себе зобов'язання щодо змістовного діалогу та переговорів, що ґрунтуватимуться на підтримці прав України відповідно до міжнародного права та Статуту ООН", зауважила посол.

Нагадаємо, напередодні Росія ініціювала скликання Радбезу ООН, щоб обговорити постачання Україні озброєнь Заходом. Засідання відбулося у п’ятницю о 15:00 за східноамериканським часом (о 22:00 за Києвом).

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця на засіданні Радбезу ООН заявив, що Росія, розповідаючи, що зброя з України потрапляє нелегальним шляхом у треті країни, намагається надати "фейкам вигляду фактів" і ховає брехню "в численні терміни й назви, технічні характеристики й цифри".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua