• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Санду ініціювала появу у Молдові центру протидії російській дезінформації

Президентка Молдови Мая Санду просить парламент створити державне відомство для протидії дезінформації і пропаганді, зокрема російській

Майя Санду
Майя Санду / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Санду цитує молдавське Newsmaker, передає "ДС".

Національний центр боротьби із пропагандою "Патріот" пропонують створити як орган, що буде координувати та впроваджувати державу політику у сфері інформаційної безпеки та займатися стратегічною комунікацією для протидії дезінформації. 

Президентка зазначила, що подасть парламенту відповідну пропозицію. 30 травня текст проєкту опублікують для громадських консультацій, а до кінця червня передадуть на розгляд парламенту. 

"Щодня Кремль та злочинні угруповання здійснюють гібридні атаки, використовуючи зброю пропаганди, щоб сіяти ненависть у Молдові, ослаблювати нашу взаємну довіру і довіру до держави. Оскільки Кремль не може дістатися до нас своїми танками, він спонсорує поширення брехні у ЗМІ та соцмережах, вкладаючи у це велетенські гроші, фінансує злочинні угруповання брудними грошима. Брехня, що транслюється на телеканалах та в інтернеті, стала найбільш небезпечною зброєю", – заявила Майя Санду.  

За її словами, Центр буде мати дві основні функції – виявляти поширювану дезінформацію, протидіяти цим кампаніям і повідомляти громадськості достовірну інформацію, а також працювати з іншими урядовими структурами для підвищення стійкості країни до дезінформації. 

Майя Санду додала, що право на свободу слова є беззаперечною цінністю для демократичної країни, але свобода слова "не має бути прикриттям для брехні та інтоксикації". 

"Ми не можемо дозволити їм розколоти нас і ослабити країну. Це залежить від нас, від усього суспільства. Тому що це і є їхній план – ослаблена країна з озлобленими людьми, які не заважають їм красти і залишати Молдову бідною і корумпованою",  – наголосила президентка Молдови.

 Нагадаємо, за словами Майї Санду, Кишинів виконає рішення Міжнародного кримінального суду та заарештує російського президента Володимира Путіна, якщо він приїде до Молдови.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua