• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Санду запевнила, що Молдова поки не відмовлятиметься від нейтралітету

Молдова поки не ставить питання про відмову від свого нейтрального статусу, але має думати про те, як подбати про безпеку

Мая Санду
Мая Санду
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила президентка Молдови Мая Санду, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"Зараз не стоїть питання про відмову від нейтралітету – тому що він прописаний у Конституції Молдови. І якщо проаналізувати останні соцопитування, можна побачити, що більшість громадян, як і раніше, вважають, що нейтралітет потрібно зберегти. Ми поважаємо цей вибір громадян", — наголосила Санду.

Вона додала, що влада водночас має боротися з маніпулятивними твердженнями, що нейтральний статус Молдови не дозволяє їй зміцнювати обороноздатність. 

"Також ми маємо продовжити серйозне обговорення, що маємо робити, щоб захистити себе, чи можемо ми самостійно забезпечити мир і безпеку", — сказала президентка. 

Як писала "ДС", 13 лютого Мая Санду заявила, що Росія має намір за допомогою опозиційних протестів та із залученням людей з військовою підготовкою дестабілізувати ситуацію та змінити владу в Молдові.

У Державному департаменті США не здивувалися цим планам, зазначивши, що "надто добре знайомі з російським сценарієм" у різних країнах. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua