• USD 36.6
  • EUR 39.6
  • GBP 45
Спецпроєкти

Секретність високого рівня: WP розповіли, як готувався візит Зеленського до США

Надсекретне планування приїзду президента України Володимира Зеленського підкреслило виключно небезпечний характер візиту лідера воєнного часу, який щодня стикається з ризиком для свого життя

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі The Washington Post, передає "ДС".

Про плани візиту знала лише вузька група представників Білого дому та інших високопосадовців адміністрації.

Щоб уникнути витоку інформації та інших загроз безпеці, офіційні особи США заявили, що більша частина спілкування з командою Зеленського відбувалася особисто, а посолка США Бріджіт Брінк зустрічалася безпосередньо з помічниками Зеленського у Києві.

Усього за три дні до візиту офіційні особи Білого дому попередили невелику групу лідерів Конгресу, включаючи спікерку Палати представників Ненсі Пелосі, щоб вони могли організувати його виступ на спільному засіданні.

Зеленський використав свої короткі зустрічі з Байденом та законодавцями, щоб довести, що Україна здатна одразу виграти війну.

Зеленський використав візит, у тому числі щоб "заручитися підтримкою скептично налаштованих законодавців та інших американців перед запеклими зимовими боями".

Як нагадує газета, Палата представників незабаром перейде під контроль Республіканської партії, деякі представники якої виступають за зниження допомоги Україні чи більший контроль. Сенатор-демократ Кріс Мерфі, який був присутній на виступі Зеленського, вважає, що його слова подіяли. На думку сенатора, Палата представників підтримає збереження фінансування України.

Зеленський протягом кількох місяців підтверджував Байдену готовність відвідати США, проте ситуація в його країні не дозволяла зробити це до грудня. Фінальне рішення було ухвалено під час телефонної розмови із Джо Байденом 11 грудня.

Як писала "ДС", у Польщі наперед знали про візит Володимира Зеленського до США, але тримали це в таємниці з міркувань безпеки.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua