• USD 28.4
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Сенат Конгресу США схвалив підвищення максимуму держборгу країни до $31,4 трлн

Сенат Конгресу США у вівторок, 14 грудня, підтримав підвищення стелі держборгу країни на $2,5 трлн, до $31,4 трлн.

Сенат Конгресу США схвалив підвищення максимуму держборгу країни;
Сенат Конгресу США схвалив підвищення максимуму держборгу країни; / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

На підтримку ініціативи висловилися 50 сенаторів, 49 проголосували проти, передає "ДС" із посиланням на C-SPAN.

Для її затвердження, згідно з досягнутими раніше законодавцями домовленостями, знадобилася проста більшість голосів. ЇЇ і в Сенаті, і в Палаті представників мають демократи.

У виданні зазначили, що у нижній палаті Конгресу США також незабаром схвалять відповідний законопроєкт. Після цього документ вирушить на підпис президентові країни Джо Байдену.

Міністр фінансів США Джанет Йеллен раніше закликала законодавців ухвалити законопроеєт про новий максимум держборгу, оскільки інакше після 15 грудня може виникнути нестача коштів, необхідних для фінансування роботи федерального уряду.

Нагадаємо, Байден 14 жовтня затвердив підвищення стелі державного боргу на $480 млрд, до $28,9 трлн, що, як зазначалося в Мінфіні, дозволить покривати витрати до 3 грудня 2021 року. Відповідну ініціативу було затверджено обома палатами Конгресу.

Як писала "ДС", академік НАН України, колишній міністр економіки України Богдан Данилишин повідомив, що потреби у фінансуванні Державного бюджету України у 2022 році (фінансування дефіциту та погашення боргу) складуть 10,8% ВВП.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua