• USD 29.3
  • EUR 30.1
  • GBP 35.1
Спецпроєкти

Сенат США остаточно схвалив виділення Україні $40 млрд

Сенат США більшістю голосів затвердив надання Україні допомоги на загальну суму близько $40 млрд

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Документ підтримали 86 сенаторів, 11 — проголосували проти, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Законопроект буде відправлений до Білого дому для негайного підписання президентом США Джо Байденом, оскільки Вашингтон поспішає продовжити військову допомогу Україні.

Проект про надання Україні цього пакету допомоги раніше затримав сенатор Ренд Пол, республіканець від Кентуккі.

Пакет передбачає майже $20 млрд на Пентагон — на три мільярди більше, ніж спочатку попросив Білий дім, у тому числі $6 млрд прямої допомоги з безпеки та $9 млрд на поповнення складів зброї, яка спрямовується Пентагоном Україні.

Крім того, у пакеті $4 млрд для України та інших країн, на яких впливає війна, для допомоги із закупівлі зброї, $8,8 млрд прямої економічної підтримки для України, а також кошти на відновлення роботи посольства, документування військових злочинів та заходи щодо запобігання витоку ядерного палива.

Нагадаємо, 11 травня Палата представників США погодила пакет військової та іншої допомоги для України на суму майже $40 млрд. "За" проголосували 368 конгресменів, "проти" – 57, усі з Республіканської партії.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що гроші, виділені Україні, "величезні", і що ці кошти нібито спробують вкрасти самі американці.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua