• USD 28.4
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Щоб не вийшло як у Казахстані": Лукашенко нав'язує "допомогу" Таджикистану

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко на тлі подій у Казахстані закликав "надати допомогу" Таджикистану

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Лукашенко заявив у ході онлайн-саміту Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) у понеділок, 10 січня, передає "ДС" з посиланням на Інтерфакс.

"Гарна нагода зараз зібратися і поговорити про Таджикистан. Президент Таджикистану нас роками вже просить про надання матеріальної підтримки, насамперед технікою військовою. І нам треба це зробити, щоб потім нам це не обійшлося дорожче, як із Казахстаном", — сказав він.

"Майже 200 рейсів, ми перекидали техніку (у Казахстан — "ДС"), благо Росія на це погодилася. Не хотілося б, щоб це було в Таджикистані. Краще йому допомогти зараз, він там упорається з цими проблемами. Це стосується й інших республік".. Висновки треба робити ", — заявив президент Білорусії.

На його думку, погляди "екстремістів" зараз кинуті не лише на Казахстан, а й на Узбекистан.

"Ми багато уваги приділяли боротьбі з міжнародним тероризмом, можливо, недооцінюючи небезпеку, яку несе екстремізм у всіх його проявах. Необхідно своєчасно розкривати сили, які в певних умовах здатні переходити червону межу, стаючи на шлях насильства, жорстко припиняти їхню деструктивну діяльність. Що стосується Білорусі, ви завжди можете розраховувати не лише на взаєморозуміння та підтримку. Ми завжди будемо вірні тим домовленостям, яких нами досягнуто", — наголосив самопроголошений президент Білорусі.

Як писала "ДС", 2 січня розпочалися протести проти підвищення цін на газ, які охопили весь Казахстан. Пізніше вимоги розширилися до відставки уряду та викорінення корупції.

5 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до ОДКБ за допомогою у придушенні антиурядових протестів.

7 січня Токаєв наказав силовикам без попередження відкривати вогонь на ураження проти протестувальників у рамках "антитерористичної" операції.

За даними МВС республіки, станом на ранок 10 січня правоохоронці затримали близько 8 тис. людей.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua