• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Шістьох депутатів Європарламенту покарали за відсутність COVID-сертифікату

Шість депутатів Європарламенту потрапили під санкції за недотримання правил щодо доступу до будівлі парламенту, для чого з 3 листопада потрібен COVID-сертифікат

Шістьох депутатів Європарламенту покарали;
Шістьох депутатів Європарламенту покарали;
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Brussels Times, передає "ДС".

"Порушення правил медичного пропуску для проходження до парламенту є серйозним актом не лише тому, йдеться про порушення правил, які ми самі встановили, але й тому, що це ставить під загрозу здоров’я євродепутатів та інших людей, які присутні в будівлях парламенту", — сказав президент Європарламенту Давід Сассолі.

Нагадаємо, з 3 листопада 2021 року вимога пред’явити сертифікат ЄС про COVID-19 для доступу до будівель парламенту в усіх трьох місцях – Страсбурзі (його офіційне місце перебування), Брюсселі та Люксембурзі – була поширена на "всіх людей, які бажають увійти".

Усі шість євродепутатів порушили це правило, заявив Сассолі у середу під час пленарного засідання у Страсбурзі.

Рішення вимагати сертифікат для доступу у будівлі ЄП було оскаржене кількома євродепутатами та співробітниками Європейського парламенту, але голова першої інстанції Суду ЄС закрив справу наприкінці листопада, доки не буде винесено рішення по суті.

Необхідний сертифікат підтверджує, що людина або повністю вакцинована, має імунітет після одужання від COVID-19 або може показати негативний результат ПЛР-тесту, проведений протягом останніх 48 годин у Бельгії, Люксембургу чи Франції.

Видання зазначило, що покарання, які накладаються на депутатів Європарламенту, залежать від того, чи є правопорушення разовими чи повторюваними, і варіюються від простого попередження до зняття добової зарплати на строк від 2 до 7 днів.

Як писала "ДС", Верховна Рада України підтримала обмеження доступу до парламенту для тих, хто не вакцинований від коронавірусу та не має негативних результатів тесту.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua