• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Шольц хоче змінити правила ухвалення рішень щодо зовнішньої політики ЄС

Європейський Союз більше не може дозволити собі застосовувати національне вето під час ухвалення рішень щодо зовнішньої політики та безпекової політики блоку, якщо хоче зберегти провідну роль у світовій політиці

Олаф Шольц
Олаф Шольц / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, передає "ДС" з посиланням на Reuters,

Він наголосив, що війна Росії в Україні робить єдність у Європі ще більш нагальною і посилює необхідність покласти край "егоїстичному блокуванню" європейських рішень окремими державами-членами.

"Ми просто не можемо дозволити собі й надалі зберігати національні вето, наприклад, у зовнішній політиці – якщо хочемо, щоб нас чули у світі, де конкурують великі геополітичні гравці", – каже Шольц.

За словами політика, Німеччина найближчим часом внесе свої пропозиції щодо спільної міграційної політики та розвитку оборони ЄС, технологічного суверенітету та демократичної стійкості країн блоку.

Дискусія про відмову від принципу одноголосності активізувалася під час узгодження шостого пакета санкцій проти РФ, який тривалий час блокувала Угорщина.

Як писала "ДС", Єврокомісія в 15 липня схвалила спільну пропозицію щодо сьомого пакета санкцій проти РФ. Робота над наступним продовжиться восени.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua