• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Шольц запросив прем'єра Китаю до Берліну, аби послабити напруженість, - ЗМІ

Канцлер Німеччини Олаф Шольц запросив прем'єр-міністра Китаю Лі Цяна до Берліна, аби зменшити напруженість між Євросоюзом та Пекіном

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Bloomberg, передає "ДС".

В агенції стверджують, що Шольц прагне зустрітися з прем'єром КНР через спалах напруженості. Переговори відбудуться 20 червня у Берліні.

У ЗМІ додали, що Шольц прагне залучити Пекін як ключового партнера в таких викликах, як мир і зміна клімату та водночас встановити червоні лінії для будь-яких змін статус-кво на Тайвані.

"Хоча Німеччина розглядає Пекін як супротивника в певних аспектах, Шольц виступає проти відмежування від Китаю, важливого торговельного партнера та вирішального пункту призначення для німецького експорту", — пише Bloomberg. 

За даними джерел видання, уряди Німеччини та КНР планували двосторонню зустріч протягом кількох місяців.

Нагадаємо, посол Китаю Лю Шайє в інтерв'ю висловив думку, що країни колишнього СРСР "не мають ефективного статусу в міжнародному праві, оскільки не існує міжнародної угоди, яка б конкретизувала їхній статус як суверенної країни". Він також сказав, що питання територіальної належності окупованого РФ Криму "залежить від того, як сприймати проблему", і що півострів "від початку належав Росії".

Близько 80 депутатів Європарламенту надіслали листа очільниці міністерства закордонних справ Франції Катрін Колонні із закликом оголосити персоною нон ґрата посла Китаю за його сумніви щодо суверенітету пострадянських держав та приналежності Криму Україні.

24 квітня посольство Китаю у Франції видалило інтерв'ю зі словами посла Лю Шайе, який заявив про "незрозумілий" статус пострадянських країн.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua