• USD 36.6
  • EUR 38.4
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Шрі-Ланка шукає паливо: країна може бути змушена купувати більше нафти у РФ

Шрі-Ланка може бути змушена купувати більше нафти в Росії, оскільки відчайдушно шукає паливо на тлі безпрецедентної економічної кризи

Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв'ю Associated Press заявив новопризначений прем’єр-міністр Раніл Вікремесінге, передає "ДС".

За його словами, країна спочатку звернеться до інших джерел, але буде готова купувати більше нафти у РФ.

Вікремесінгхе також заявив, що уряд готовий прийняти більше фінансової допомоги від Китаю, попри борг його країни, що зростає.

"І хоча він визнав, що країна перебуває у скрутному становищі "з власної вини", він сказав, що війна в Україні погіршує ситуацію і що гостра нестача продовольства може тривати до 2024 року", — пише AP.

За словами прем'єр-міністра Шрі-Ланки, Росія також запропонувала пшеницю.

Видання нагадує про безпрецедентну економічну кризу у Шрі-Ланці, яка майже спустошила валютні резерви країни.

Вікремесінгхе склав присягу після того, як минулого місяця насильницькі протести змусили його попередника, Махінду Раджапаксу, піти у відставку та шукати захисту від розлючених протестувальників на військово-морській базі.

Шрі-Ланка накопичила 51 мільярд доларів зовнішнього боргу, але призупинила погашення майже 7 мільярдів доларів, які повинна була сплатити цього року. 

Два тижні тому країна купила партію російської нафти об'ємом 99 тис тонн, щоб перезапустити свій єдиний нафтопереробний завод, сказав міністр енергетики.

Шрі-Ланка отримувала і продовжує звертатися за допомогою до багатьох країн, включаючи Китай, який зараз є третім найбільшим кредитором країни.

Нагадаємо, Індія планує подвоїти імпорт російської нафти в умовах можливістю істотних знижок, які пропонує компанія "Роснефть" через міжнародну ізоляцію Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua