• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Штурм Капітолію: на Трампа подали до суду

Проти колишнього президента США Дональда Трампа подано позов до суду. Його вимагають визнати причетним до загибелі офіцера поліції Брайана Сікніка під час штурму Капітолію 6 січня 2021 року

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Позов подано до федерального окружного суду Колумбії, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"Жахливі події 6 січня 2021 року, зокрема трагічна, протиправна смерть офіцера Сікніка, були прямим і передбачуваним наслідком протиправних дій відповідачів", — йдеться в позові, додаючи, що "відповідачі несуть відповідальність за травми та шкоду, що стали їхнім наслідком".

Позов подала колишня партнерка поліцейського Сандра Гарца. Вона вимагає від відповідачів виплатити моральну компенсацію у розмірі $10 млн.

Документ цитує звіти Комітету Палати представників США, який розслідував штурм Капітолію, в якому міністерству юстиції рекомендувалося притягнути експрезидента до кримінальної відповідальності, зокрема через підбурювання до повстання.

Крім Трампа, співдоповідачами виступають двоє чоловіків, яких раніше звинуватили в нападі на Сікніка з використанням хімічного спрею Джордж Таніос і Джуліан Хантер. Таніос визнав себе винним у кримінальній провині, а Хантер — у нападі на правоохоронця.

Як відомо, Брайак Сікнік став п'ятою жертвою подій 6 січня 2021 року, померши наступного дня у лікарні. Судово-медична експертиза встановила, що смерть чоловіка сталася з природних причин, але до них призвело пережите під час штурму Капітолію, тому поліція класифікувала це як смерть під час виконання службових обов'язків.

Представник Трампа, у свою чергу, назвав позов безпідставною атакою на 45-го президента США.

Нагадаємо, 6 січня 2021 року прихильники на той момент чинного президента США, який програв вибори, Дональда Трампа увірвалися до будівлі Капітолію. Внаслідок заворушень загинули 5 людей, було заарештовано 68 осіб.

У липні 2021 року було винесено перший вирок у справі про штурм Капітолію, який передбачає ув'язнення.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua