• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Штурмували золоту копальню в Африці: "вагнерівців" підозрюють у вбивстві 9 громадян Китаю

Найманці ПВК "Вагнер" напали на золоту копальню Чимболо в Центральноафриканській Республіці (ЦАР), що належить Китаю. За атакою може стояти влада африканської країни, яка активно користується послугами Євгена Пригожина

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомило агентство Associated Press (АР) із посиланням на представників місцевої влади, передає "ДС".

Вбито 9 китайських громадян, ще 2 отримали поранення. Коаліція повстанців, яку спочатку звинуватили в нападі, того ж дня заявила про причетність до інциденту російських найманців із ПВК "Вагнер". Доказів вони не надали, наголосили журналісти.

"Напад на шахту стався за кілька днів після того, як бойовики викрали 3 громадян Китаю на заході країни недалеко від кордону з Камеруном. Президент ЦАР Фостен-Арканж Туадера навіть їздив до Китаю, щоб заспокоїти інвесторів, зазначило агентство", — зазначили у виданні

За даними АР, золоту копальню почали штурмувати приблизно о 05:00 ранку. Бойовики знешкодили охорону, відкривши вогонь, сказав Абель Матіпата, мер найближчого міста Бамбарі, розташованого за 25 кілометрів від копальні.

Тіла жертв доставили до столиці Бангі пізно увечері 19 березня. Місцева влада заявила, що шукає нападників і відмовилася від детальних коментарів. Жителі говорили про підрив довіри до сил безпеки через напад.

"Уряду важко довести здатність захищати жителів ЦАР, іноземців, які приїжджають і живуть у країні", — сказав мешканець Бамбарі на ім'я Анж Морель Гбатанге.

За даними влади, підозра може потрапляти на організацію "Коаліція патріотів за зміни" (КПК), яка активно діє в цьому районі і регулярно нападає на збройні сили ЦАР. Альянс повстанців пов'язаний із колишнім президентом Франсуа Бозізе Янгувонда.

Військовий представник КПК Мамаду Кура спростував звинувачення у нападі на адресу його організації. За його словами, напад планували російські найманці для залякування китайців.

У виданні нагадали, що Туадера наймав "вагнерівців" нібито для гарантування безпеки та військової підготовки. Спостерігачі ООН неодноразово звинувачували найманців у порушеннях прав людини, враховуючи масові вбивства.

Як писала "ДС", російський президент Владімір Путін підписав закон, який передбачає покарання до 15 років ув’язнення за "дискредитацію" "добровольчих" груп, що воюють проти України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua