• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Швеція відправить в Україну артилерійські установки Archer

Влада Швеції прийняла рішення передати Україні вісім багатоцільових самохідних артилерійських установок Archer

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр оборони Швеції Пол Джонсон, передає "ДС" із посиланням на "РБК-Україна".

"Вони дадуть українцям можливість вивести з ладу російські артилерійські системи", — йдеться у заяві.

"Можна сказати, що система Archer — це снайперська гвинтівка, а не дробовик. Саме здатність завдавати надглибоких ударів по артилерійській системі противника робить Archer унікальним", — додав Джонсон.

Згідно з додатковими поправками до бюджету, поданими до парламенту, уряд також просить передати Україні 10 танків Leopard 2.

Разом вісім артилерійських знарядь і десять танків оцінюються у понад шість мільярдів крон (приблизно 537 329 544 млн євро). Це гроші, які Збройні сили мають отримати протягом 2024-2026 років, щоб мати можливість замінити те, що передадуть Україні.

Україна отримає установки за кілька місяців, на них будуть встановлені комп'ютери для управління вогнем, відбудуться навчання українського персоналу, а також поряд з Україною буде створено логістичний хаб для обслуговування та ремонту.

Швеція зараз має 48 одиниць Archer, з яких 24 використовуються шведськими Збройними силами. Інші 24 знаходяться на зберіганні. Також Швеція вирішила передати Україні 50 бойових машин, 90 систем ППО та протитанкові засоби.

Як повідомляла "ДС", французькі легкі танки AMX-10 RC вже перебувають на передовій в Україні.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua