• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Швеція посилює COVID-обмеження на тлі рекордного поширення вірусу

Прем’єр-міністрка Швеції Магдалена Андерссон оголосила про запровадження додаткових обмежень, щоб стримати "рекордне поширення інфекції" у країні

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі The Local Sweden, передає "ДС".

Зокрема Андерссон заявила, що поширення інфекції у Швеції перебуває на історично високому рівні.

"Зараз ми вважаємо, що ситуація потребує вжиття заходів для зменшення навантаження на систему охорони здоров’я", – сказала вона.

"Я добре усвідомлюю, що це заходи, які утискають повсякденне життя людей. Тому я також хочу наголосити, що вони тимчасові, що і уряд, і влада будуть оцінювати необхідність заходів на постійній основі" — додала Андерссон.

За новими правилами, які набудуть чинності 14 січня, бари та ресторани будуть закриватися о 23:00.

Також буде запроваджено новий allmänt råd для дорослих, щоб обмежити їх кількість тісних контактів у приміщеннях. Allmänt råd можна перекласти як "загальна/громадська рекомендація", головний юрисконсульт Агентства охорони здоров’я описав це як "щось середнє між правилами та рекомендаціями". Штрафи за порушення не передбачені, але це має законодавчі підстави і не вважається факультативним.

"Я хочу рішуче підкреслити, що кожен, хто може працювати вдома, повинен це робити", – сказала Андерссон.

Також будуть запроваджені обмеження на кількість учасників публічних заходів.

Як повідомляла "ДС", з 28 грудня уряд Швеції запровадив нові карантинні обмеження для туристів через поширення штаму коронавірусу "Омікрон".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua