• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Швейцарія готова забути про нейтралітет та схвалити постачання зброї в Україну

Швейцарія може дозволити реекспорт озброєнь з третіх країн в Україну всупереч своєму нейтральному статусу

svit.aero
Реклама на dsnews.ua

Комісія з безпекової політики нижньої палати парламенту Швейцарії прийняла відповідне подання, передає "ДС" з посиланням на парламент Конфедерації.

Ініціатива депутатів щодо реекспорту військової техніки передбачає, що декларація про заборону на реекспорт озброєнь до країн, які перебувають у стані збройного конфлікту, може бути скасована у разі порушення заборони застосування сили відповідно до міжнародного права. Війна Росії проти України підходить під цю ухвалу.

Більшість членів комісії впевнені, що затвердження цієї декларації не порушить нейтральний статус Швейцарії. У разі ухвалення ініціативи уряд Швейцарії може приймати рішення про відміну декларації про нереекспорт швейцарського озброєння з третіх країн. Зміни до закону, у разі ухвалення, набудуть чинності 1 травня.

Таким чином, може бути дозволено реекспорт з Німеччини, Іспанії, Данії. У Швейцарії виробляються, зокрема, боєприпаси до німецьких зенітних установок Gepard та БМП Marder, які є на озброєнні України. Варто зазначити, що Міністерство оборони Німеччини неодноразово надсилало до Швейцарії запит на реекспорт боєприпасів в Україну, проте отримувало відмову.

Як повідомляла "ДС", 20 січня міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс заявив, що керівництво країни підтримує ідею конфіскації заморожених російських активів та використання їх для відновлення України, але банки категорично проти такої пропозиції.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua