• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

Швейцарія визнає ХАМАС терористичною організацією, - ЗМІ

Уряд Швейцарії підтримує визнання ХАМАС терористичною організацією, що ускладнить збір і переміщення коштів угруповання через країну

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Bloomberg передає "ДС".

У ЗМІ зазначили, що Швейцарія до цього часу відмовлялася приєднатися до ЄС і США у своїй позиції щодо ХАМАС, намагаючись замість цього позиціонувати себе як учасника переговорів у близькосхідних конфліктах. Проте ключовий парламентський комітет закликав виконавчу владу ухвалити це рішення.

Федеральна рада у середу заявила, що "найрішучішим чином засуджує терористичні акти, здійснені ХАМАСом проти цивільних осіб в Ізраїлі з сектора Газа, і визнає законне прагнення Ізраїлю до національної оборони та безпеки".

Класифікація терористичної організації завдасть удару по фінансуванню групи, потенційно відрізавши її від банківської системи Швейцарії. На відміну від США, Сполученого Королівства чи ЄС, ХАМАС могла відкривати банківські рахунки в Швейцарії.

Проте, навіть за підтримки уряду, потрібен час, перш ніж Швейцарія офіційно введе в дію своє рішення, розповідає речник МЗС Швейцарії. Уряд призначив робочу групу для проведення аналізу та впровадження нового статусу.

Країна не має власного списку терористичних угруповань, натомість посилається на класифікацію ООН, яка не включає ХАМАС.

Швейцарія заборонила бойові організації "Ісламська держава" та "Аль-Каїда" законом у 2014 році, що забороняє роботу або збір грошей для цих груп. Розробка та ухвалення такого закону для ХАМАС вимагатиме схвалення обох палат парламенту та може тривати кілька років.

Як писала "ДС", дані розвідувальних служб США щодо атаки терористів руху ХАМАС на Ізраїль не підтверджують, що за нападом стоїть Іран

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua