• USD 36.6
  • EUR 37.9
  • GBP 44
Спецпроєкти

"Сильний удар по Путіну": британська розвідка спрогнозувала наслідки підриву Кримського мосту

Будь-яке серйозне порушення пропускної спроможності Кримського мосту, найімовірніше, матиме значний вплив на і без того обмежену здатність Росії підтримувати свої війська на півдні України

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у недільному огляді розвідувальної служби міністерства оборони Великої Британії, передає "ДС".

Вона зазначає, що залізничний переїзд через Кримський міст був відкритий для вантажних перевезень лише в червні 2020 року, але він "відіграв ключову роль у переміщенні важкої військової техніки на південний фронт під час вторгнення" РФ в Україну.

"Цей інцидент, імовірно, сильно вдарить по Путіну. Він стався через кілька годин після його 70-річчя, він особисто фінансував і відкривав міст, а будівельним підрядником був його друг дитинства Аркадій Ротенберг", – зазначають у розвідці Британії.

Крім того, в останні місяці командувач російської національної гвардії Віктор Золотов, який у минулому був охоронцем Путіна, публічно запевняв про безпеку Кримського мосту.

NYT також пише, що Кримський міст глибоко символічний для президента Росії Владіміра Путіна і є символом розгубленості російської армії.

Російські війська не змогли захистити міст, попри його центральну роль у військових діях РФ, його особисту значущість для Путіна і символізм як буквальної сполучної ланки між Росією і окупованим нею Кримом.

Нагадаємо, за даними американського Інституту дослідження війни, через вибух на Кримському мосту російські пропагандисти вперше дозволили собі пряму критику президента РФ Владіміра Путіна. Кремль, щоб відвести провину від Путіна, перекладає відповідальність за вибух та провали на фронтах на Міноборони Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua