• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Сили оборони України почали контрнаступ щонайменше на трьох ділянках фронту, - ISW

Україна провела контрнаступальні операції з різним результатом щонайменше на трьох ділянках фронту в рамках контрнаступу

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає "ДС".

Аналітики нагадали, що українські офіційні особи повідомили про перехід від оборони до наступу на Бахмутському напрямку і — там українські війська просунулися на флангах міста на відстань від 200 метрів до майже двох кілометрів.

Сили оборони провели обмежений, але все ж таки значний наступ на заході Запорізької області в ніч з 7 на 8 червня, додають у ISW.

Російські війська, очевидно, захищалися від цієї атаки доктринально обґрунтовано і, за повідомленнями, відновили свої початкові позиції станом на 8 червня. Також повідомляється, що 8 червня українські війська втратили транспортні засоби, надані Заходом, йдеться у звіті.

При цьому аналітики підкреслили, що українські атаки на західному Запоріжжі 8 червня не відображають повного обсягу українських можливостей у нинішньому контрнаступі.

Також вони припускають, що контрнаступ України складатиметься з багатьох заходів різного масштабу, в тому числі більш локальних атак, як це спостерігалося в цьому секторі 8 червня, і менші зусилля не відображають максимального потенціалу української чисельності або ефективності.

За інформацією ISW, Україна сформувала 12 спеціальних контрнаступальних бригад. Україна задіяла лише частину великого резерву сил, доступних для проведення контрнаступальних операцій, і спостерігачам слід уникати відліку повідомлень про те, що українські бригади знищили або пошкодили західне озброєння, як мірило залишкової ефективної боєздатності українських сил.

Війська Південного військового округу Росії, розгорнуті в цьому конкретному районі, швидше за все, є більш якісним угрупованням, ніж російські угруповання на інших ділянках військових дій, додали в інституті. На думку аналітиків, їхні оборонні можливості навряд чи відображають оборонні можливості російських угруповань на інших ділянках фронту.

Як писала "ДС", за даними ЗМІ, Сили оборони України на початку контрнаступу зіткнулися із запеклим опором та зазнали втрат у бронетехніці. Однак це не позначиться на контрнаступі в цілому.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua