• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Сійярто назвав умову, за якої Угорщина розблокує зустрічі Комітету Україна-НАТО

Угорщина розблокує проведення зустрічей Комітету Україна-НАТО на рівні міністрів, якщо Київ виконає вимогу щодо прав угорських меншин.

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"Передача зброї та безправ'я угорської національної громади не мають нічого спільного між собою. Ми не постачаємо зброю, бо вважаємо, що це однозначно призведе лише до продовження та ескалації війни. Якби українці відновили споконвічні права угорських меншин, ми б не блокували, а сприяли скликанню міністерського комітету Україна-НАТО. Ми чітко пов'язуємо це питання зі справою угорської меншини", — сказав Сійярто.

За його словами, Будапешт хоче, щоб угорцям "повернули ті права, які вони мали в Україні у 2014 році".

"Щоб можна було вивчати угорську мову аж до університету, щоб можна було закінчити його рідною мовою, щоб не треба було псувати угорські лекції в закарпатських культурних центрах українським дубляжем. Проблема зараз дійсно актуальна, адже з вересня цього року школи нацменшин практично припинять своє існування. Залишаться лише державні школи з навчанням мовами національних меншин", — зазначив міністр.

Як писала "ДС", прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що й далі торгуватиме з Росією, а "війну слов’янських народів" допустив Захід.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua