• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.8
Спецпроєкти

Сійярто звинуватив Зеленського у загрозі суверенітету Угорщини

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто звинуватив президента України Володимира Зеленського у зазіханні на національний суверенітет Угорщини

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Заяву глави МЗС оприлюднив офіційний представник уряду Угорщини Золтан Ковач, повідомляє "ДС".

"Погроза Зеленського підірвати нафтопровід "Дружба", який йде до Угорщини, не лише ставить під загрозу постачання нафти до Угорщини, а й загрожує національному суверенітету, тому будь-яка спроба зруйнувати його є зазіханням на незалежність та безпеку Угорщини", — сказав він.

Ймовірно заява Сійярто стала відповіддю на публікацію видання The Washington Post від 13 травня. Автори матеріалу, посилаючись на "злиті" документи Пентагону, повідомляють, що Володимир Зеленський у непублічній розмові нібито запропонував "висадити в повітря" нафтопровід "Дружба". На думку журналістів, Зеленський міг так "виражати гнів щодо Угорщини", через що і озвучував "гіперболічні та нездійсненні загрози".

Як писала "ДС", Угорщина заблокувала виділення 500 млн євро з Європейського фонду миру, створеного для закупівлі озброєння для України. В уряді країни заявили, що "Європейський Союз і НАТО де-факто стали стороною війни в Україні", оскільки постачають Києву озброєння.

Крім того, у Будапешті заявили, що кошти Європейського фонду миру необхідно витрачати на різні сфери, зокрема Африку та Балкани.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua