• USD 36.6
  • EUR 38
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

"Слабкість президента": через підрив Кримського моста у Росії вперше напряму критикують Путіна

Через вибух на Кримському мосту російські пропагандисти вперше дозволили собі пряму критику президента РФ Владіміра Путіна. Кремль, щоб відвести провину від Путіна, перекладає відповідальність за вибух та провали на фронтах на Міноборони Росії

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у щоденному звіті американського Інституту дослідження війни (ISW), передає "ДС".

Як пишуть експерти, Кремль покладає на Міноборони відповідальність за вибух на мості та інші невдачі російських військових, щоб зняти провину з Путіна.

Офіційної заяви Міноборони Росії з приводу інциденту не було. Російське видання Meduza повідомило, що адміністрація президента Росії розіслала російським ЗМІ інструкцію про те, як слід применшувати серйозність ушкоджень моста. Не виключено, що Кремль наказав російському МО зберігати мовчання з приводу цієї ситуації. 

Міноборони Росії намагається виправитися у відповідь на критику Кремля та інших силових блоків щодо недостатнього інформування про стан справ армії на фронті.

Як зазначають аналітики, відомство міністра оборони РФ Сергєя Шойгу у своїх зведеннях почало включати подробиці про ймовірну тактику ЗСУ.

Водночас деякі націоналісти з РФ заявили, що Путін та його найближче оточення не змогли негайно відреагувати на напад на "символічний" міст, вперше висловивши пряму критику на адресу президента.

Один з військових блогерів попередив, що якщо Путін не зробить дій у відповідь, це "буде прийнято за слабкість самого президента".

Інший мілблогер зазначив, що Кремль лицемірно закликає росіян згуртуватися за Путіна, в той час як він не може прокоментувати такі важливі події, як затоплення "Москви", обмін полонених чи крах харківського фронту.

Інші критикували мовчання заступника голови Ради безпеки Росії Дмітрія Медведєва з приводу вибуху з огляду на те, що він зробив кілька заяв, у яких будь-які обстріли Керченського мосту визначалися як порушення російських "червоних ліній".

Пропагандисти закликали Кремль відновити удари по українській інфраструктурі. Так, пропагнадист Владімір Соловйов заявив, що Росія повинна почати ударну кампанію по критично важливій українській інфраструктурі замість того, щоб "слухати обіцянки російського МО". При цьому заяв про застосування ядерної зброї у відповідь не було.

Вибух на Кримському мосту тимчасово посилить проблеми у логістиці та постачанні російської армії.

На думку аналітиків, обвалення смуги автодорожнього мосту обмежить пересування російських військових доти, доки міст не буде відремонтований, що змусить деякі російські сили якийсь час покладатися на поромне сполучення.

При цьому російські окупанти, ймовірно, як і раніше, зможуть перевозити важку військову техніку залізницею.

Як пислаа "ДС", напередодні господар Кремля Владімір Путін підписав указ про посилення захисту Кримського мосту та електромереж, які проходять через Керченську протоку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua