• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Словенія направила до України 35 БМП: надійдуть найближчим часом

Влада Словенії передала Україні 35 броньованих піхотних машин-амфібій, які мають бути доставлені до нашої держави вже 21 червня

Словенія передала Україні 35 БМП
Словенія передала Україні 35 БМП
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні 24UR, передає "ДС".

В обмін на пожертвування Словенія отримає від Сполучених Штатів ваучер на покупку зброї на суму, що перевищує пожертвування.

Цілком ймовірно, Словенська бронетехніка буде дуже швидко відправлена Україною на східний фронт, де навіть таке старе озброєння використовується для захисту від російської агресії.

Машини BVP M80A роками зберігалися серед танків та іншої бронетехніки в районі Півки, і їх дезактивація зайняла кілька тижнів. Логістичні проблеми не дозволили прискорити поставки в Україну, ймовірно, через заборону Угорщини на перевезення зброї на схід.

Бойова машина піхоти — це амфібійна гусенична машина з екіпажем з трьох солдатів і місцем для збройного загону. Він оснащений 20-міліметровою гарматою, кулеметом і пусковими установками протитанкових ракет Maljutk.

Бойове хрещення M80 BVP отримав на кривавих полях битв Югославії, і Словенія виконала свою обіцянку Україні, зробивши свій внесок в її оборону. Словенія також допоможе Україні бронетехнікою, яка вже знаходиться на залізничній станції Престранек в готовності до відправки.

Як повідомляла "ДС", секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що зброя від США в рамках ленд-лізу почне надходити найближчими місяцями. Це може бути липень-серпень, можливо, вересень.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua