• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Змило мінні поля та техніку: ISW про наслідки підриву Каховської ГЕС для росіян

Внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС багато укріплень першої лінії оборони росіян на лівому березі Дніпра були зруйновані

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає "ДС".

За словами аналітиків, руйнування греблі Каховської ГЕС значно змінює географію і топографію херсонської ділянки фронту. Затоплення серйозно порушує підготовлені російські оборонні позиції на східному березі Дніпра, зокрема позиції на першій лінії в Голій Пристані та Олешках.

"Руйнування дамби Каховської ГЕС впливає на російські військові позиції на східному березі Дніпра. Повінь зруйнувала багато російських польових укріплень першої лінії, які російські військові мали намір використовувати для захисту від українських атак.

Швидка повінь, ймовірно, змусила російський особовий склад і військову техніку відступити з основних точок концентрації російських військ в Олешках і Голій Пристані.

Раніше російські війська використовували ці позиції для обстрілу міста Херсон та інших населених пунктів на правому березі Дніпра", — зазначають аналітики.

Повінь також знищила російські мінні поля вздовж узбережжя, а підрозділи росіян поспіхом відійшли на 5-15 км від зон затоплення. Відтак, росіяни тепер не можуть здійснювати артобстріли.

Як писала "ДС", в н.п. Гола Пристань Херсонської області внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС затоплено 196 житлових будинків.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua