• USD 36.6
  • EUR 38.2
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Сумніваються у відданості Путіна "русскому міру": втрата Херсона розпалює розкол у Кремлі, – ISW

Виведення російських військ з Херсона розпалює ідеологічний розкол в РФ між провоєнними націоналістичними силами і президентом Владіміром Путіним. Прихильники втрачають довіру до нього і сумніваються у його відданості російським ідеям

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у черговому звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає "ДС".

Військові аналітики відзначають, що Путіну все важче заспокоїти частину свого електорату через нездатність військових РФ досягти своїх максималістських цілей щодо повалення української влади і захоплення всієї України.

Путінські націоналістично налаштовані пропагандисти, такі як Владімір Соловйов, все частіше вимагають від Кремля та вищого військового командування повної відданості їхньому досягненняю цілям в Україні, а Соловйов навіть закликав до повної мобілізації та звільнення некомпетентних чиновників після втечі росіян з Херсону.

Як зазначає ISW, Путіну необхідно зберегти підтримку, і він, ймовірно, наказав деяким своїм пропагандистам придушити будь-яку критику російського виведення військ з Херсона, оскільки багато державних телевізійних новинних програм опускають або применшують наслідки виведення військ.

Дедалі більші сумніви серед крайніх російських націоналістів щодо відданості Путіна російській ідеології знижують привабливість Путіна серед російських націоналістів.

Інститут також вказує на те, що російські чиновники схвалюють примусове вивезення дітей з окупованих територій України в Росію. Зокрема, загарбники зробили заяву про заплановане примусове переміщення понад 40 000 дітей Херсонської області до Росії. При цьому самі окупанти визнають системи догляду за українськими дітьми неналежними.

За оцінкою ISW, російське військове керівництво безуспішно намагається згуртувати мобілізованих з різними типами і рівнями кваліфікації та оснащення.

Російські чиновники можуть намагатися уникнути виплат військовослужбовцям обіцяного грошового забезпечення.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua